Κυριακή 13 Ιανουαρίου 2013

Παίξτε μέχρι να κερδίσουν!

Για μια ακόμη φορά, αποδείχθηκε ότι στην Ελλάδα ισχύει το "δίκαιο του ισχυροτέρου"!

Κατά τη χθεσινή αναμέτρηση Λεβαδειακού-Ολυμπιακού (0-1) για το πρωτάθλημα της Super League, ο διαιτητής, ενώ αρχικά είχε υποδείξει επιπλέον χρόνο 5 λεπτών, παρέτεινε αδικαιολόγητα τη διάρκεια της συνάντησης μέχρι πλέον της συμπλήρωσης έξι λεπτών, οπότε οι φιλοξενούμενοι κέρδισαν φάουλ σε ευνοϊκό σημείο, μη έχοντας όμως προηγουμένως τηρήσει το "ευ αγωνίζεσθε" (fair play)!

Τεράστια ήταν, ως εκ τούτου, τα παράπονα παικτών, προπονητή, διοικούντων και οπαδών του Λεβαδειακού, που είδαν την ομάδα τους να ηττάται, από γκολ του Τζεμπούρ με κεφαλιά σε σέντρα-φάουλ του Πίντο, στο ...97ο λεπτό (!)

Οι βοιωτοί αδικούνται από την τελική έκβαση του ματς, καθώς είχαν δυο δοκάρια (με τον Πόι στο 11ο λεπτό και τον Ακόστα στο 81΄), ενώ ο ΟΣΦΠ, που είχε τη συμπαράσταση αρκετών εκδρομέων φίλων του, πραγματοποίησε μετριότατη εμφάνιση.